Zawsze chciałam podróżować po dalekim świecie. Może kiedyś spełnię moje marzenia... Na razie jestem geografem teoretycznym , chcę zdobywać wiedzę i dzielić się nią z wami. Zapraszam do lektury mojego bloga!

Inspiracje geograficzne

Nie od zawsze interesuję się geografią. To wszystko przyszło z czasem. Mnie zainspirowały... książki Alfreda Szklarskiego. Otóż tata polecił mi książki o Tomku Wilmowskim, które czytał będąc w moim wieku. Przeczytałam jedną z części i kolejne. Otóż Tomek w kolejnych częściach staje się starszy, aż w końcu z małego zapalonego nastolatka staje się mężczyzną. Wraz z ojcem podróżuje po całym świecie i łowi dzikie zwierzęta. To jest fascynujące!

Czy wiedzieliście, jak Murzyni łapali goryle? Dawali im dużo mocnego piwa, a zwierzęta się opiły i wtedy łatwo było je schwytać.

Jak Aborygeni łapali dzikie emu? A afrykańskie nosorożce? Czy istnieją drzewa, na których rosną kiełbaski? Jak powstaje chi cha?

Tomek znał wiele obcych języków. Gdy ktoś go pytał o coś z historii, geografii czy czegokolwiek innego, udzielał tak wyczerpującej odpowiedzi, że bardziej dokładnie się już nie dało. Zapragnęłam być taka, jak on. 

 


Wojciech Cejrowski także mnie inspiruje. Nie wiem, czemu ludzie dzielą się na tych, którzy go uwielbiają, i na tych, którzy go nie znoszą. Moim zdaniem on zasługuje na wieelkie uznanie wszystkich, ale RÓŻNE SĄ GUSTA, więc się nie czepiam.

Dodatkowo: 28 sierpnia 2012 - mama kupiła mi TOMKA W KRAINIE KANGURÓW!!

trwa inicjalizacja, prosze czekac, forum medyczne kody rabatowe


Dodatki na bloga
Pisz swój dziennik w Internecie