Zawsze chciałam podróżować po dalekim świecie. Może kiedyś spełnię moje marzenia... Na razie jestem geografem teoretycznym , chcę zdobywać wiedzę i dzielić się nią z wami. Zapraszam do lektury mojego bloga!

przyroda

wtorek, 31 lipca 2012
Pojawienie się pierwszych zwiastunów a potem filmu w kinach: MADAGASKAR wywołało pewną sensację. DreamWorks, wytwórnia filmowa, której "dzieckiem" jest m.im. Shrek i jego kolejne części, Kung fu Panda i Madagaskar 1 i 2 zawsze ma fajne moim zdaniem filmy... Więc widząc na stronach WWW reklamy zapraszające do kin i napisy MADAGASKAR, MADAGASKAR, MADAGASKAR, postanowiłam, tak jako geograf czegoś się dowiedzieć o tej wyspie. Coś już wiem, ale niedokładnie. Zapraszam więc do lektury!
środa, 16 maja 2012
Moim skromnym zdaniem Riwiera Włoska to przedłużenie Lazurowego Wybrzeża. Akurat mamy w szkole o strefie śródziemnomorskiej. No i to Lazurowe Wybrzeże...
poniedziałek, 14 maja 2012
Każdy, kto zahaczy w życiu o Australię, powinien zobaczyć Uluru. Australia jednak jest dość duża, i będąc w Australii nie zawsze się udaje zobaczyć Uluru ;) Ciekawą właściwością Ayers Rock jest to, że zależnie od położenia słońca na niebie zmienia kolor... Z kolei Wave Rock do dziwne formy skalne, niesamowite kształty i odcienie...
poniedziałek, 07 maja 2012
Na Wyspie mieszkały pierwotnie dwa wielkie plemiona, ludy czy też osadnicy przybyli z Ameryki Południowej, dokładnie nie wiadomo. W każdym razie, w jednym z nich ludzie nosili w uszach ciężarki, niczym współczesne kolczyki, przez co ich uczy miały nienaturalnie podłużny kształt, przez co nazwano ich długouchymi. I to właśnie ich uważa się za twórców niesamowitych posągów, utożsamionych od wieku z Wyspą Wielkanocną.
środa, 18 kwietnia 2012
Niby każdy może wklepać w google.pl "Cuda natury" i wszystko znajdzie. Ale na pewno nikt nie zabroni mi wrzucić tutaj fotek tych pięknych miejsc i kilku o nich informacji. Wy na pewno znacie inne fascynujące miejsca, piszcie w komentarzach, to może coś zamieszczę. Dzisiaj piszę o naturze, ale kiedyś napiszę też o cudach stworzonych przez człowieka. Myślę jednak,że to te pierwsze budzą w nas większy podziw.
wtorek, 17 kwietnia 2012
W Nowej Gwinei, wielkiej wyspie przy północno-wschodnim wybrzeżu Australii, żyły kiedyś wielkie plemiona kanibali, ale biały człowiek szybko zajął się wytępianiem ludożerstwa. Ale w odległej puszczy (tropikalnej) wciąż żyją, ostatnie niestety, ludy, którym udało się uciec od białej ręki zza Oceanu i uciec w niegościnne dla europejczyków tereny.
niedziela, 15 kwietnia 2012
I jak ktoś się nie zgadza z tytułem, to ma problem, a ja swoje wiem. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się tam pojechać (albo popłynąć, bo do samolotu nie wsiądę.
czwartek, 12 kwietnia 2012
Poprzednio pytałam, co to za dziwadło z jedenastoma daszkami. Wreszcie dzisiaj w szkole, po wielu próbach, udało mi się to znaleźć. Bo to nie takie proste znaleźć coś, czego nazwy nawet się nie zna! W końcu znalazłam - tekst był po angielsku. Wywnioskowałam z niego, że te tajemnicze budowle to... meru.
środa, 11 kwietnia 2012
Indonezja od dawna mnie pasjonowała. Wycinałam z gazet notki, aby jak najwięcej się dowiedzieć. O innych krajach też, cała masa notatek walających się po całym pokoju ;) a o Polsce nic... ten Pałac w Wilanowie to taki epizod, już się nie powtórzy. I przeczytałam mnóstwo książek, nie tylko o Indonezji, począwszy od Cejrowskiego i Pawlikowskiej, a skończywszy na biografii Strzeleckiego.
wtorek, 24 stycznia 2012

Aha, jeszcze jedno: czy ktoś by mi napisał, jak nazywają sie piętra lasu tropikalnego po kolei?? chodzi mi o okap, piętro i takie tam :) uczę sie na konkurs przyrodniczy - FINAŁ - ŻYCZCIE POWODZENIA!!!

Dzisiaj w szkole moja przyjaciółka powiedziała, że ten róg nosorożca jest z tego, z czego my mamy paznokcie, tylko troche twardsze. Ja uważam, że to jest z włosów nosorożca, które w toku ewolucji zrosły sie w róg. Ma ktoś jakiś pomysł??

Nosorożec Biały - zdjęcie z google.pl

Oto nosorożec biały. No i z czego on ma ten róg??

poniedziałek, 23 stycznia 2012

Jest koło 18 :00... W tej chwili siedzę na necie i szukam sobie największych wysp na świecie. Na podstawie paru stron zrobiłam tabelkę ;) Możesz sprawdzić poprawność :) Zapraszam!!

1.Grenlandia - 2175600km2

2.Nowa Gwinea - 786000

3.Borneo- 743330

4.Madagaskar - 587040

5.Ziemia Baffina - 507451

6.Sumatra - 473605

Raczej dobrze :)Teraz to druknę i powieszę w widocznym miejscu :) Masz coś ciekawego?? Pisz w komentarzu! Czekam  na linki, rady itp. :)

trwa inicjalizacja, prosze czekac, forum medyczne kody rabatowe


Dodatki na bloga