Zawsze chciałam podróżować po dalekim świecie. Może kiedyś spełnię moje marzenia... Na razie jestem geografem teoretycznym , chcę zdobywać wiedzę i dzielić się nią z wami. Zapraszam do lektury mojego bloga!
czwartek, 31 maja 2012
Robinson Kruzoe – ciekawa książka autorstwa Daniela Defoe, opowiada o losach mężczyzny, który marzył o dalekomorskich wyprawach żaglowcem. Akcja powieści toczy się w Anglii, w XVII wieku. Tytułowy bohater, wbrew woli rodziców opuszcza swoje rodzinne strony i wyrusza, za namową przyjaciela, Jakuba, w rejs do Londynu. Później zaciąga się na inny statek, ten jednak rozbija się, a Robinson zostaje jedynym ocalonym członkiem załogi. Wiedzie życie na bezludnej, chyba karaibskiej, wyspie… zdany tylko na siebie. Czy udało mu się przeżyć, aby tego się dowiedzieć, musisz przeczytać książkę… miłej lektury!
środa, 23 maja 2012
Pisałam już kiedyś, że spośród form ukształtowania terenu, najbardziej kocham wyspy. Więc zaprezentuję dziś Nową Zelandię. Być może to ostatnia z części AUSTRALIA, ale możliwe, że napiszę jeszcze o Tasmanii, rafie koralowej… zobaczy się ;)
wtorek, 22 maja 2012
A oto i kolejna część moich wpisów o Australii. Ostatnio obiecałam, że następny (czyli ten) będzie dotyczył Sydney. No to zaczynamy! Miasto powstało w 1788 roku, należy do pierwszych… ja wiem?? Siedlisk aborygenów.
piątek, 18 maja 2012
Widziałam już, że wśród moich czytelników są miłośnicy Australii ;) Postanowiłam więc pozbierać ciekawe miejsca w tym wpisie. Może kiedyś uda mi się je zobaczyć ;) jak odłożę trochę funduszy, no i jak będę dorosła, bo nie sądzę, abym teraz mogła zostawić szkołę ;) A na wakacje jechać do Australii?? To się nie opłaca. Na dłużej trzeba. A potem napiszę książkę i zarobię tyle forsy, że będę mogła pojechać do Wenezueli, Brazylii, Japonii… Tak czy inaczej, muszę te wpisy podzielić na części. A oto i pierwsza.
czwartek, 17 maja 2012
Zawsze miałam słabość do wysp. Opisałam tu już wyspy cudownej Indonezji, wyróżniłam Bali. Od zawsze kochałam też pejzaże na Nowej Gwinei, Nowej Zelandii, Tasmanii...Dzisiaj postanowiłam napisać od kulturze w odległej od nas, zwanej krajem kwitnącej wiśni - Japonii.
środa, 16 maja 2012
Moim skromnym zdaniem Riwiera Włoska to przedłużenie Lazurowego Wybrzeża. Akurat mamy w szkole o strefie śródziemnomorskiej. No i to Lazurowe Wybrzeże...
poniedziałek, 14 maja 2012
Każdy, kto zahaczy w życiu o Australię, powinien zobaczyć Uluru. Australia jednak jest dość duża, i będąc w Australii nie zawsze się udaje zobaczyć Uluru ;) Ciekawą właściwością Ayers Rock jest to, że zależnie od położenia słońca na niebie zmienia kolor... Z kolei Wave Rock do dziwne formy skalne, niesamowite kształty i odcienie...
niedziela, 13 maja 2012

Smak.czekolady dała mi fajnego linka do strony, na której użytkownik Irytek wyjawia tajniki edycji blogów. Nauczyłam się robić spis treści, a teraz będę biedzić się nad nowym szablonem ;) bo obecny, ta tablica korkowa, nie jest moja, a chciałabym zrobić własny i oryginalny ;) życzcie powodzenia ;)

poniedziałek, 07 maja 2012
Na Wyspie mieszkały pierwotnie dwa wielkie plemiona, ludy czy też osadnicy przybyli z Ameryki Południowej, dokładnie nie wiadomo. W każdym razie, w jednym z nich ludzie nosili w uszach ciężarki, niczym współczesne kolczyki, przez co ich uczy miały nienaturalnie podłużny kształt, przez co nazwano ich długouchymi. I to właśnie ich uważa się za twórców niesamowitych posągów, utożsamionych od wieku z Wyspą Wielkanocną.
wtorek, 01 maja 2012
Co takiego ważnego 1 maja?? DUŻO!! - nie idzie się do szkoły - jest święto - jest pierwszy dzień maja - tylko miesiąc i DZIEŃ DZIECKA - tylko DWA MIESIĄCE i co?? WAKACJE!!!!
trwa inicjalizacja, prosze czekac, forum medyczne kody rabatowe


Dodatki na bloga