Zawsze chciałam podróżować po dalekim świecie. Może kiedyś spełnię moje marzenia... Na razie jestem geografem teoretycznym , chcę zdobywać wiedzę i dzielić się nią z wami. Zapraszam do lektury mojego bloga!
czwartek, 26 kwietnia 2012
Każdy, kto słyszał o Papieżu Polaku na pewno zna miasto zwane Wadowicami. Miasto to jest mi bliskie, bo mieszkam pod Wadowicami, tymi w województwie małopolskim. My, mieszkając obok miasta Papieża, nie widzimy w nim czegoś nadzwyczajnego, po prostu: jeździmy tam na zakupy, pracujemy, do dyspozycji jest tez lodowisko, no i oczywiście rozmaite urzędy, których w mojej miejscowości nie ma.
wtorek, 24 kwietnia 2012
Osobiście jeszcze nigdy tam nie byłam. Oglądam tylko zdjęcia, i mimo, iż kiedyś napisałam, że w Polsce nie ma rzeczy tak ciekawych, jak np. w Ameryce, to muszę, niestety, zmienić zdanie. Myślę, że muszę zacząć pisać tu o rzeczach bliższych mi i wam. No to na dobry początek... przed państwem kandydat do tytułu cudu świata, perełka północnej Polski - Mazury!!!
środa, 18 kwietnia 2012
Niby każdy może wklepać w google.pl "Cuda natury" i wszystko znajdzie. Ale na pewno nikt nie zabroni mi wrzucić tutaj fotek tych pięknych miejsc i kilku o nich informacji. Wy na pewno znacie inne fascynujące miejsca, piszcie w komentarzach, to może coś zamieszczę. Dzisiaj piszę o naturze, ale kiedyś napiszę też o cudach stworzonych przez człowieka. Myślę jednak,że to te pierwsze budzą w nas większy podziw.
wtorek, 17 kwietnia 2012
Nieważne, co kto myśli o Wojciechu Cejrowskim, ja uważam że jest genialny.
W Nowej Gwinei, wielkiej wyspie przy północno-wschodnim wybrzeżu Australii, żyły kiedyś wielkie plemiona kanibali, ale biały człowiek szybko zajął się wytępianiem ludożerstwa. Ale w odległej puszczy (tropikalnej) wciąż żyją, ostatnie niestety, ludy, którym udało się uciec od białej ręki zza Oceanu i uciec w niegościnne dla europejczyków tereny.
niedziela, 15 kwietnia 2012
I jak ktoś się nie zgadza z tytułem, to ma problem, a ja swoje wiem. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się tam pojechać (albo popłynąć, bo do samolotu nie wsiądę.
czwartek, 12 kwietnia 2012

Czy ktoś mi napisze, gdzie się dodaje nowe zakładki na blogu?? Bo dodałam dwa blogi jako ULUBIONE, ale inni mają też: o autorze, najciekawsze itp, jak to się robi??

Tagi: internet
16:37, puciek15 , media
Link Komentarze (6) »
Poprzednio pytałam, co to za dziwadło z jedenastoma daszkami. Wreszcie dzisiaj w szkole, po wielu próbach, udało mi się to znaleźć. Bo to nie takie proste znaleźć coś, czego nazwy nawet się nie zna! W końcu znalazłam - tekst był po angielsku. Wywnioskowałam z niego, że te tajemnicze budowle to... meru.
środa, 11 kwietnia 2012
Indonezja od dawna mnie pasjonowała. Wycinałam z gazet notki, aby jak najwięcej się dowiedzieć. O innych krajach też, cała masa notatek walających się po całym pokoju ;) a o Polsce nic... ten Pałac w Wilanowie to taki epizod, już się nie powtórzy. I przeczytałam mnóstwo książek, nie tylko o Indonezji, począwszy od Cejrowskiego i Pawlikowskiej, a skończywszy na biografii Strzeleckiego.
czwartek, 05 kwietnia 2012
Całe szczęście, zaczęła się przerwa świąteczna. Nareszcie się wyspałam. A poza tym, zauważyłam, że dawno nie napisałam nic o czymś z dziedziny nauki. Dlatego dzisiaj pierwszy tag: ASTRONOMIA, a w nim o gwiazdozbiorze, który po obu Niedźwiedzicach udało mi się zaobserwować niedawno.
poniedziałek, 02 kwietnia 2012

Czy was też denerwują wyskakujące reklamy na wszystkich stronach internetowych?? W ogóle, czy u was też jest coś takiego - Takie, co wyskakuje w postaci podkreślonego tekstu, i jak sie najdzie, to otwiera głupoty typu: "Wygrałeś iPada!", 'To twój szczęśliwy dzień, laptop czeka!" Nawet na Wikipedii! Po prostu myli sie  głupią reklamę z hiperłączem do innej strony. Aaaaaaa!!!

relkama na pierwszej z brzegu stronie

 

Jest to, doprawdy, denerwujące!! Już nie wiem, co jest reklamą, a raz jak kliknęłam przypadkiem to mi włączył komputer skanowanie, bo na  stronie, na którą weszłam, jest masa wirusów i jeden zlazł na mój komputer. Niech oni coś z tym zrobią!! można liczyć, ile jest takich we wszystkich moich i waszych wpisach!!

 

Na Screenie obok najechałam myszką na słowo zupełnie pzypadkowe: DOWOLNY. Reklama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Ale co tam, kasa jest ważniejsza :P

Dla tych zamieszczających reklamy.

Tagi: internet
20:17, puciek15 , media
Link Komentarze (2) »

Oto mój pomysł na wielkanocną dekorację. Proszę o komentarze!! :) Sama robiłam. Poniżej macie plan, żeby wszystko zrozumieć:) wazonik z wydmuszki

 

 

POTRZEBA:

wydmuszka

zakrętka po napoju 

tasiemka

klej VIKOL

taśma dwustronna

gazeta

papier kolorowy

barwnik do jajek

lakier do paznokci - bezbarwny!

 

 

 

 

 

WYKONANIE:

Zabarw wydmuszkę na dowolny kolor barwnikiem do jajek. Potem z gazety wytnij dowolne ornamenty, np. kwiaty i przyklej na pokolorowana wydmuszkę wg. własnego gustu. Vikolem przyklej zakrętkę do płaskiego czubka jajka, tak by płaska strona zakrętki znajdowała sie na dole. Wytnij z papieru prostokąt i skręć go w mały stożek.  W górnym otworze wydmuszki umocuj  tak powstały lejek z papieru i przyklej go. Potem doklej wycięty z papieru paseczek, formując z niego uszko. Całość zakonserwuj lakierem do paznokci, albo innym lakierem. Teraz możesz owinąć zakrętkę elegancką tasiemką, aby ta swoim plastikowym wyglądem nie psuła całości. GOTOWE!!!

 

Co doradzam: Jajka można też zafarbować bibułą. Moczysz wydmuszkę, owijasz bibułą (nie krepiną!!!) i wkładasz do ciepłej wody. Jeśli nie złapie koloru od razu, wyciśnij bibułkę nad jajkiem, a wtedy na pewno się zakoloruje. 

Zamiast wydmuszki można użyć tez jajka ze styropianu. 


 

I jak wam się udało?? Ja nie zamieszczę tu  zdjęcia, bo nie umiem się za bardzo posługiwać aparatem :) Lepiej skanerem, dlatego macie tu powyżej mój plan - przerobiony trochę na paincie, bo niektórych rzeczy nie było widać :) GENIALNEEE!!!      

Tagi: robótki
18:59, puciek15 , zabawy
Link Komentarze (4) »
niedziela, 01 kwietnia 2012

Tak, tak, dzisiaj pierwszy dzień kwietnia. U nas rano było... biało. Śniegiem zasypało (zima), a co jakiś czas błyskało słonko (lato). Jak tam u was??

A tak poza tym to do wieczora stopniało, i teraz juz prawie nie ma:) . No, zaczyna sie trzeci uumiesiąc moich wpisów... Hej, zaglądnijcie do mnie częściej! od następnego wpisu podzielę się tutaj z wami moimi pomysłami, będzie ciekawiej ;)

Teraz szukam pomysłów na kwiaty z krepiny. Ciekawe, jak mi wyjdą :)

Mam na oku krokusy - wiem jak się robi. mam także wolny wtorek, bo ONI piszą test po szóstej klasie, a ja, jak wiecie - nie muszę :)

 

Blogerka - puciek15

PS. Ciekawe, czy mi wyjdą takie jak na zdjęciu obok (z google). mam nadzieję, że chociaż trochę będą te krokusy krokusy przypominać :)

trwa inicjalizacja, prosze czekac, forum medyczne kody rabatowe


Dodatki na bloga