Zawsze chciałam podróżować po dalekim świecie. Może kiedyś spełnię moje marzenia... Na razie jestem geografem teoretycznym , chcę zdobywać wiedzę i dzielić się nią z wami. Zapraszam do lektury mojego bloga!
wtorek, 24 stycznia 2012

Aha, jeszcze jedno: czy ktoś by mi napisał, jak nazywają sie piętra lasu tropikalnego po kolei?? chodzi mi o okap, piętro i takie tam :) uczę sie na konkurs przyrodniczy - FINAŁ - ŻYCZCIE POWODZENIA!!!

Dzisiaj w szkole moja przyjaciółka powiedziała, że ten róg nosorożca jest z tego, z czego my mamy paznokcie, tylko troche twardsze. Ja uważam, że to jest z włosów nosorożca, które w toku ewolucji zrosły sie w róg. Ma ktoś jakiś pomysł??

Nosorożec Biały - zdjęcie z google.pl

Oto nosorożec biały. No i z czego on ma ten róg??

poniedziałek, 23 stycznia 2012

Jest koło 18 :00... W tej chwili siedzę na necie i szukam sobie największych wysp na świecie. Na podstawie paru stron zrobiłam tabelkę ;) Możesz sprawdzić poprawność :) Zapraszam!!

1.Grenlandia - 2175600km2

2.Nowa Gwinea - 786000

3.Borneo- 743330

4.Madagaskar - 587040

5.Ziemia Baffina - 507451

6.Sumatra - 473605

Raczej dobrze :)Teraz to druknę i powieszę w widocznym miejscu :) Masz coś ciekawego?? Pisz w komentarzu! Czekam  na linki, rady itp. :)

Hejj, po wakacjach idę do gimnazjum :). Czyli nie jestem stara, a jednak - marzę o dużym pokoju pełnym książek i map na ścianach. No i oczywiście lubię się uczyć - a geografia to moje hobby. Koleżanki ze szkoły dziwią się, że uczę się stolic całego świata i dalej mi mało. Mam globus na biurku i codziennie coś tam zerkam. Codziennie nowa cieśnina i zatoka ;). Tak już jestem. Marzę o dużym globusie i mapach na ścianach :)... ale się zobaczy!  

trwa inicjalizacja, prosze czekac, forum medyczne kody rabatowe


Dodatki na bloga