Zawsze chciałam podróżować po dalekim świecie. Może kiedyś spełnię moje marzenia... Na razie jestem geografem teoretycznym , chcę zdobywać wiedzę i dzielić się nią z wami. Zapraszam do lektury mojego bloga!
Blog > Komentarze do wpisu

Zaginione krainy. Prawda czy mit?

Każdy wie, że istnieją miejsca, krainy, wyspy i cywilizacje, które w tajemniczy sposób zniknęły z powierzchni Ziemi, albo wcale ich nie było, tylko ludzie sobie je wymyślili. Nie wiadomo, co z tych opowieści jest prawdą, ale fakty, od których pochodzą późniejsze „prawdy i mity” są prawdziwe.

ATLANTYDA – Dzięki filmom Disneya chyba każdy wie, że było coś takiego. Nie każdy jednak potrafi powiedzieć, gdzie owa kraina się znajdowała. Ha, teorie są sprzeczne. Jedyny zapis o Atlantydzie podaje grecki filozof Platon, który dowiedział się tego od jakiegoś Solona, który wiedział o tym od egipskiego duchownego. W jednym z dzieł filozofa czytamy o państwie położonym na wyspie większej od Libii (Afryka, nie odkryta w całości) i Azji razem wziętych, znajdującej się za Słupami Heraklesa, czyli… hm, ja nie wiem gdzie.

 Atlantydę nawiedzały klęski żywiołowe, potopy, trzęsienia ziemi aż w końcu cudowna kraina bogata w kamienie szlachetne, drewno i srebro, owoce i warzywa, pogrążyła się w mętnej otchłani ciemnego morza.

 Podobno  na północy góry chroniły krainę, odgradzając od zimnego wiatru.  

 No a potem Atlantydy zaczęto szukać. Odkrycie Ameryki, ślady nieznanej dotąd cywilizacji minojskiej… ludzie byli by zwariowali, że tak cudowna kraina nie pozwala się odkryć.

EL DORADO - kraina złota w Ameryce Południowej. Hiszpanie dowiedzieli się od indiańskich krajowców o nieznanym miasteczku w samym centrum puszczy. Nie natnijcie się, że jest takie miasto w Argentynie rzeczywiście, tyle że złote El Dorado miało znajdować się na terenie dzisiejszej Wenezueli.

 Pewien władca zadłużył się u pewnego klanu. W ramach zwrotu kolosalnego długu ofiarował im tereny, gdzie powinno znajdować się El Dorado. Rodzina bezskutecznie poszukiwała miasta, które nie istniało. Fajnie, co?

 Wielu podróżników, gdy ekspedycje narodowe nie przynosiły rezultatu, rozpoczęło wędrówki na własną rękę. Nawet tajemniczy Wojciech Cejrowski wyruszył w głąb puszczy. Jak na razie nikomu się nie udało. Całe szczęście! Bo gdyby ktoś znalazł krainę pełną dóbr materialnych, to mogłaby wybuchnąć trzecia wojna światowa.

 

LEMURIA- Z czym się kojarzy? Z lemurami. Jest to fikcyjna kraina na Oceanie Indyjskim, Philip Sclater stworzył ją aby wyjaśnić odizolowanie Madagaskaru od Afryki. Kraina ta miała być krainą lemurów, prymitywnych ssaków naczelnych. Dosłownie: jak w Afryce Murzyni uważali goryle, czyli soko za „leśnych ludzi”, tak na Madagaskarze funkcję te mają lemurki.

mapka z google

 Najdziwniejsze jest to, że… naukowcy znaleźli kilka ruin podwodnych, które uznali za Lemurię. Hola, przecież to mogła być ATLANTYDA!! O obszary Lemurii opiera się też mityczna kraina Mu. W niektórych tezach Lemuria i Mu stanowią jeden kontynent  i jedną cywilizację.

 

Więcej o MU:
Zaginiony kontynent Mu zaistniał dzięki urodzonemu w 1851 r. Brytyjczykowi, pułkownikowi Jamesowi Churchwardowi(…)Potem ukazały się jego kolejne prace o zaginionym kontynencie i pradawnej cywilizacji.
Churchward do swej śmierci w 1936 r. utrzymywał, że wiedzę o Mu przekazali mu mnisi hinduscy. Pułkownik w tajemniczej świątyni na pograniczu Indii i Tybetu miał ujrzeć kamienne tablice, na których, zapomnianym już pismem, wyryto historię Mu. Churchward odcyfrował ich treść dzięki przekazowi płynącemu bezpośrednio do jego umysłu(…)
Według Churchwarda, właśnie na Mu przed 50 milionami lat miała powstać ludzkość. Kontynent ten rozciągał się na obszarze dzisiejszej Polinezji, a 12 tys. lat temu pochłonął go ocean.
Legenda Mu nie umarła wraz z pułkownikiem. W 1945 r. Amerykanin Richard Shaver opublikował artykuł, w którym połączył Mu pułkownika Churchwarda z Lemurią Steinera i Bławatskiej. Shaver dowodził, że w jednej z jaskiń w Azji odkrył teksty pisane tajemniczymi znakami. Według Shavera, od symboli tych pochodzą znaki używane we wszystkich systemach pisma. Tajemnicze teksty, jak twierdził Amerykanin, mówiły o dziejach Lemurii, imperium położonego na kontynencie Mu. Potęgę tę zniszczył straszliwy kataklizm.
Jednak oprócz Shavera nikt do tajemniczej jaskini nie dotarł i inskrypcji nie widział.

 

To tyle. Najsławniejsze „zaginione lądy”. Jest ich naprawdę o wiele więcej!

sobota, 01 września 2012, puciek15
To tyle na dzisiaj. Kolejne ciekawostki - już WKRÓTCE!!

Polecane wpisy

trwa inicjalizacja, prosze czekac, forum medyczne kody rabatowe


Dodatki na bloga