Zawsze chciałam podróżować po dalekim świecie. Może kiedyś spełnię moje marzenia... Na razie jestem geografem teoretycznym , chcę zdobywać wiedzę i dzielić się nią z wami. Zapraszam do lektury mojego bloga!
Blog > Komentarze do wpisu

Ozdobne flakoniki z buteleczek

Dość dawno nic nie pisałam. Nie miałam czasu. Teraz mam kilka godzin spokoju. Postanowiłam opublikować mój projekt - ozdobne flakoniki. Potrzebujemy naprawdę prostych przedmiotów i troszkę czasu. Więc do roboty!!

moje zdjęcie

moje zdjęcie

Potrzebujemy:

  • farbki witrażowe i akcesoria do nich
  • kilka buteleczek po olejku rumowym albo zwykłe szklane butelki
  • korki od wina
  • scyzoryk

Wykonanie buteleczek nie powinno nikomu sprawić trudności.

Butelki musimy oczyścić z etykietek i dobrze umyć w środku, aby uniknąć potem nieprzyjemnych zapachów we wnętrzu. Najlepiej myć je w ciepłej wodzie, bo klej, którym przyklejona jest etykietka traci wtedy swoje właściwości. Resztki kleju zdrap, trzymając buteleczkę pod światło aby lepiej widzieć. Zostaw, aby wyschły. 

Teraz musimy zrobić wzorki, według instrukcji na farbkach - nanosimy farbę na specjalne arkusze folii, a po wyschnięciu naklejamy na buteleczki, aby powstały kolorowe kompozycje.

Nie wiem na pewno, ale możliwe, że da się nanieść na szkło wzory też farbami akrylowymi, prosto na butelkę. Jak masz takie farby, to spróbuj i napisz w komentarzu, czy się udało.

Teraz korki. Jeśli dekorujesz duże butelki, to po prostu zatkaj je korkami. Jeśli wziąłeś małe buteleczki, jak ja, to musisz scyzorykiem wyciąć odpowiedniego rozmiaru koreczki z korka właściwego. Możesz też nie zatykać butelki korkiem, lecz włoż

yć do niej pojedynczy kwiat.

moje zdjęcie

A teraz nasyp do środka piasku z plaży i noś przy sercu na pamiątkę, na nowe dziesięć miesięcy, aż do wakacji!

moje zdjęcieJak wam się udały?? Czekam na komentarze!!

wtorek, 28 sierpnia 2012, puciek15
To tyle na dzisiaj. Kolejne ciekawostki - już WKRÓTCE!!

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: seil, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/09/03 21:03:35
piękne :)
trwa inicjalizacja, prosze czekac, forum medyczne kody rabatowe


Dodatki na bloga