Zawsze chciałam podróżować po dalekim świecie. Może kiedyś spełnię moje marzenia... Na razie jestem geografem teoretycznym , chcę zdobywać wiedzę i dzielić się nią z wami. Zapraszam do lektury mojego bloga!
Blog > Komentarze do wpisu

MOJA OPOWIEŚĆ, part 3.

Julka w pierwszej chwili nie wiedziała co powiedzieć. Na szczęście nauczycielka nie czekała na jej reakcję, tylko oznajmiła, że w Warszawie odbędzie się dekoracja zwycięzców, już w przyszłym miesiącu, 21 czerwca w środę, a dla zwycięzcy przewidziano w wakacje dwutygodniowy wyjazd do Paryża dla trzech osób oraz nagrodę pieniężną.

- To świetnie – powiedziała dziewczyna, po czym dodała: - Naprawdę. – spuściła głowę i wyszła z klasy. Nauczycielka nie wiedziała, co myśleć, i coraz częściej zastanawiała się, czy Julia nie jest najdziwniejszą uczennicą, jaką poznała w całej karierze. Wygrała wycieczkę do Paryża, ma pierwsze miejsce w Polsce, a komentuje to słowami: Świetnie. Naprawdę. Co jest tego powodem?

 Pani Korzeniowska nie wiedziała jaki jest powód takiego zachowania dziewczyny. A to znane nam już skąd nikąd koleżanki sprawiały, że nawet przy takim sukcesie myślała tylko o złych stronach sytuacji. Już oczami swojej wybujałej wyobraźni widziała, jak będą jej zazdrościć i jak będzie wtedy wyglądało jej życie. Wiedziała, że na jednym obraźliwym  liściku się nie skończy… Przecież takie docinki ze strony Natalii, Zuzy i Patrycji nie były w jej życiu zjawiskiem rzadkim. Paczka Natalii miała dziwną obsesję dokuczania Julce. Najdziwniejsze było, że Julka próbowała nawet się z nimi zaprzyjaźnić, witała się z nimi i nie zamierzała im nigdy dokuczyć. Nie obgadywała żadnej z nich, nie przezywała i nie robiła minek w stylu „cos tu śmierdzi” choć umiałaby taką zrobić, bo marzyła o zostaniu aktorką. Nie taką gwiazdą telewizyjną, za jaką uważała się Penelope, tylko prawdziwą artystką grającą w teatrze.

 Julka szła w kierunku domu wolnym krokiem. Po drodze wstąpiła do biblioteki, potem do cukierni na „coś na poprawę humoru”. Jadła właśnie czekoladową babeczkę z lukrem, gdy w małym telewizorku na wiszącej półce zobaczyła wiadomości, a tam… informację o swoim zwycięstwie. Dziewczyna omal się nie udławiła babeczką. Była w ogólnokrajowej telewizji nie jako osoba na trybunach, lecz jako jednostka najważniejsza!

  Pokazano krótki filmik z sali konkursowej w trakcie pisania. Były tam różne dziewczyny,  wystrojone specjalnie na przyjazd telewizji w krótkie spódniczki, białe koszulki z głębokim dekoltem, z wymyślnymi fryzurami. A w samym kącie siedziała dziewczynka w dwóch kucykach, spódniczce za kolano i wełnianym szarym sweterku. Była to Julia Mrożek. Zwyciężczyni. 

  Właśnie na ekranie pokazała się  ruda prezenterka.

„Julia Mrożek zdobyła pierwsze miejsce bezapelacyjnie, na 150 punktów straciła tylko 5, co dało jej około 96,5% i aż dziesięcioprocentową przewagę nad kolejnym uczestnikiem, Markiem Nowak, który uzyskał 86,6%...” .

  To jej już nie interesowało.

  Czyli teraz już cała Polska wie, że wygrała. Zastanowiła się, co z tego wyniknie. Szybko dojadła babeczkę i wybiegła z lokalu. Chciała jak najprędzej znaleźć się w domu.  poniedziałek, 30 lipca 2012, puciek15
To tyle na dzisiaj. Kolejne ciekawostki - już WKRÓTCE!!

Polecane wpisy

Komentarze
smak.czekolady
2012/08/02 19:09:09
Super piszesz. A oprawa bloga jest teraz rewelacyjna :)
-
puciek15
2012/08/08 15:46:22
też mi się podoba, jest fajniejsza
trwa inicjalizacja, prosze czekac, forum medyczne kody rabatowe


Dodatki na bloga