Zawsze chciałam podróżować po dalekim świecie. Może kiedyś spełnię moje marzenia... Na razie jestem geografem teoretycznym , chcę zdobywać wiedzę i dzielić się nią z wami. Zapraszam do lektury mojego bloga!
Blog > Komentarze do wpisu

MOJA OPOWIEŚĆ, PROSZĘ O OPINIE!!!!

Zachęcam wszystkich do przeczytania mojej opowieści. Nie jest jeszcze skończona, imiona zostały zmienione ale podobieństwo do niektórych ZNANYCH mi osób jest celowe. Proszę o opinie!!

Będę to publikować po kawałku, żeby was nie zanudzać.

 


WSTĘP

- Ja już nie wytrzymam – chlipała Julka, tuląc się do mamy – Kiedy to się skończy? – to już nie pierwszy raz dziewczyna wracała ze szkoły roztrzęsiona. Nigdy nie miała problemów w nauce, przeciwnie, szło jej wspaniale -  z wszystkich przedmiotów była najlepsza. Jej problemem były koleżanki w klasie.

- Słonko, nie są warte twojej uwagi, zainteresowania… nie przejmuj się nimi! – pocieszała ją mama – Zresztą,  za dwa miesiące wakacje!

- Bomba. Naprawdę. Tyle że po wakacjach idę do gimnazjum i zacznie się od nowa.

- W takim razie idź do lepszego gimnazjum, do Krakowa…

- Ale mamo – jęknęła Julka – Musiałabym codziennie jeździć, płacić za dojazd… to są koszty! No i tu jest wygodniej, bo mam podstawówkę i gimnazjum w jednym budynku, niestety, w naszej wsi nie ma innej szkoły, więc…

- Jak chcesz. Ale wiedz, że chociaż nie wiedzie się nam najlepiej, to pieniądze na twoją edukację zawsze się znajdą.

 


Z pamiętnika Julki

 

Kochana mama. Fakt, nie wiedzie się nam najlepiej. Mama nie może znaleźć stałej pracy, a tata… cóż, olał nas, zostawił dla jakiejś hollywoodzkiej gwiazdeczki, zwykle ubranej w króciutką mini, czerwone kozaczki i z włosami do pasa, no i jak na hollywoodzką gwiazdkę przystoi, ma masę kasy za jakieś filmy, choć ja jej nigdy nie widziałam w żadnym filmie. Penelope mówi, że to temu, że mam lichej klasy telewizję, bo ją puszczają tylko na kanałach ekskluzywnych, to samo z kinem, a na płytę z jej DVD mnie nie stać. Tak mi powiedziała, prosto w twarz! Hm, czyli jak chodzi o gazety, to też jest tylko w ekskluzywnych? Myślę, że ona dostała w spadku tę fortunę a mi tu teraz bajeczki wciska. Nie ze mną te numery! 

W szkole, hm, mogłoby być lepiej, niż jest. Nie wiem, dlaczego Natalia mnie nie lubi. Nic jej nie mówię niemiłego, ale ona po prostu ma jakąś dziwną pasję dokuczania mi. Teraz, gdy ona musi poprawiać jedynki ze sprawdzianów, ja „siedzę i nic nie robię” jej zdaniem. Cóż, chyba coś robię, będę miała na koniec roku prawdopodobnie sześć ocen celujących i żadnej oceny niższej niż piątka. 

I JAK WAM SIĘ PODOBA???!!

poniedziałek, 23 lipca 2012, puciek15
To tyle na dzisiaj. Kolejne ciekawostki - już WKRÓTCE!!

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: mamba, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/07/24 13:07:24
Super, pisz dalej :)
-
puciek15
2012/07/26 10:28:27
dzięki ;) tylko że nie wiem , co dalej...
trwa inicjalizacja, prosze czekac, forum medyczne kody rabatowe


Dodatki na bloga