Zawsze chciałam podróżować po dalekim świecie. Może kiedyś spełnię moje marzenia... Na razie jestem geografem teoretycznym , chcę zdobywać wiedzę i dzielić się nią z wami. Zapraszam do lektury mojego bloga!
Blog > Komentarze do wpisu

BezSennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą

BezSennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą to seria ciekawych książek Liliany Fabisińskiej. Akcja powieści toczy się w przede wszystkim w Warszawie, ale i stadninie za miastem albo w Paryżu czy Mediolanie. Moje koleżanki twierdzą, że są to głupie książki. Cóż, chyba lepsze, niż te, które te moje koleżaneczki czytają, bo czytają na przykład o potworach, które zabijają się i TO jest fajne?? Jak ktoś umiera?? Albo ciągle tylko o narkotykach?? Z tyłu każdego BezSennika jest czasem jakiś przepis kulinarny, czasem inne ciekawostki. No i akcja... Bohaterkami są 3, a potem 4 dziewczyny, zwyczajne, ich problemami nie są narkotyki, ale np. kupowanie prezentów dla nauczyciela i pierwsze miłości... Warto przeczytać BezSennik. Polecam, pozwala oderwać się od własnych zmartwień.

Bohaterkami są: Julka Ździebełko, Kasia Żabniak, Zuzka Zawadzka i Emma Adams. 

zdjecie z google.

 

 

 

 

A oto okładki całej tej serii. Ktoś też wrzucał to na swojego bloga,  i zmontował ze zdjęć wszystkich okładek TO. W mojej miejscowości, w bibliotece są prawie wszystkie części. I te co są, już przeczytałam.

Teraz napiszę coś o każdej z bohaterek. Tworzą one ciekawą grupkę, Bractwo Zeta. Jak, możliwe, zauważyłaś, wszystkie mają nazwiska na coś od Z. Więc było Bractwo Zet. Jednak do ich grupki doszła Emma Adams. Więc dodały A do ZET i wyszło ZETA.

A to przykładowa okładka z serii.  

 

zdjecie z google.

 

 

 

 

Na niej Żaba, czyli Kasia Żabniak, Przez większą część serii jest narratorem.

Żaba zazdrości swoim koleżankom talentów. Sama potrafi szybko biegać, jednak nie umie pisać wierszy, jak Julka, ani nie zna obcych języków, jak Emma. Zazdrości Zuzce, która dobrze się uczy i ma zdolności przywódcze i robi świetne zdjęcia. 

Ponadto pochodzi z rodziny lekarzy, jej mama jest weterynarzem, a ona mdleje na widok krwi. (jak ja).

Julka Ździebełko ma bogatych rodziców i nienawidzi ich za to. Mieszka w dużym domu z marmurami, w którym ciężko jest jej być poetką, marzy o normalnym życiu. Jej ojciec jest porywczy i wścieka się o wszystko.

Mimo bogactwa, Julka ubiera się skromnie, w za luźne swetry, więc wiele osób w klasie uważa ją za ubogą.

Emma Adams jest półangielką. Jest zdolna, umie język angielski i dogada się po polsku. Nie ma zdolności manualnych, ale dobrze śpiewa. Jej mama nie może znaleźć stałej pracy. W Anglii robiła reklamy, co było bardzo dochodowe. 

Zuzka Zawadzka  ma kochającą rodzinę, jej mama jest nauczycielką. Chce zostać lekarzem, robi genialne zdjęcia, ma zdolności pedagogiczne. Dobrze się uczy, ale ma obsesję na punkcie swej wagi, co wpędza ją w anoreksję... 

 

 

Przeczytaj BezSennik KONIECZNIE!!!

piątek, 08 czerwca 2012, puciek15
To tyle na dzisiaj. Kolejne ciekawostki - już WKRÓTCE!!

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: mamis, *.imgw.pl
2012/06/09 19:34:23
Dzięki za odwiedziny na moim blogu. Lubię geografię, więc będę zaglądać do Ciebie :)
Pozdrawiam
trwa inicjalizacja, prosze czekac, forum medyczne kody rabatowe


Dodatki na bloga