Zawsze chciałam podróżować po dalekim świecie. Może kiedyś spełnię moje marzenia... Na razie jestem geografem teoretycznym , chcę zdobywać wiedzę i dzielić się nią z wami. Zapraszam do lektury mojego bloga!
Blog > Komentarze do wpisu

Kraj Kwitnącej Wiśni...

Zawsze miałam słabość do wysp. Opisałam tu już wyspy cudownej Indonezji, wyróżniłam Bali. Od zawsze kochałam też pejzaże na Nowej Gwinei, Nowej Zelandii, Tasmanii...Dzisiaj postanowiłam napisać od kulturze w odległej od nas, zwanej krajem kwitnącej wiśni - Japonii.

Japonia. Gdyby moje koleżanki miały określić położenie, powiedziałyby, że to PRAWA STRONA MAPY ŚWIATA. 

Gdybym to ja miała powiedzieć, powiedziałabym że jest to archipelag wysp, położony w Azji, na wschód od M. Japońskiego i na północ od M.Wschodniochińskiego.

I tym sposobem wyjaśniłam bardziej i mniej rozgarniętym, gdzie znajduje się Japonia.

Nazwa zapisywana była w chińskim języku. Japonia można było przeczytać jako Nihon i Nippon. Nihon to nazwa używana w języku potocznym, a druga jako bardziej oficjalna. Tłumaczy się je jako Kraj Wschodzącego Słońca, ze względu na położenie na świecie i względem Chin. Ludność rdzenna, jeszcze przed nadaniem nazwy przez Chińczyków nazywała swój kraj Yamato.

Posłużę się teraz kilkoma cytatami ze strony O JAPONII. Możesz sam zobaczyć całą te stronę ;)

"Turyści nie muszą się obawiać tropikalnych chorób, więc dodatkowe szczepionki są zbędne. Poza tym opieka zdrowotna w Japonii jest świetnie zorganizowana. (...) Nie spotkamy się tutaj z przejawem wandalizmu, czy kradzieżą. (...) Nie ma większych problemów z noclegiem, informacją czy transportem. Zawsze możemy też liczyć na wiele ciekawych atrakcji. Mimo różnic językowych, z większością Japończyków porozumiemy się po angielsku."

Ta sama strona informuje, że Japonia należy do siedmiu najbogatszych państw świata.

W Japonii piękne kobiety mogą łatwo znaleźć opłacalną pracę  damy do towarzystwa. Trzeba tylko być nieskazitelnie piękną i atrakcyjną. Głównie z tymi pięknymi paniami z kwiatem  wiśni we włosach kojarzy się nam Japonia.

"Od ponad dziesięciu lat obserwuje się wzrost zainteresowania państwami Orientu. Oprócz Chin czy Tajlandii, także Japonia cieszy się coraz większą popularnością. (...) W końcu Kraj Kwitnącej Wiśni ma turystom bardzo wiele do zaoferowania. Przede wszystkim zachwyca egzotyczną przyrodą. Mimo że Japonia to kraj wyspiarski, posiada dostęp zarówno do morza, jak i gór czy gęstych lasów. Dzięki temu możemy wybrać odpoczynek i rekreację na jednej z plaż Okinawy, albo wybrać się na wycieczkę w Alpy Japońskie."

A teraz cieszcie oczy odległym pięknym Japonii...

zdjecie z google. 

To powyższe zdjęcie - konstrukcja w tle przypomina balijskie świątynie...

zdjecie z google.

 


czwartek, 17 maja 2012, puciek15
Tagi: Japonia
To tyle na dzisiaj. Kolejne ciekawostki - już WKRÓTCE!!

Polecane wpisy

trwa inicjalizacja, prosze czekac, forum medyczne kody rabatowe


Dodatki na bloga